SADULLAH KISACIK

Endüstri Yüksek Mühendisi /(MBA)

Yönetim Sistemleri Uzmanı / Stratejist

İŞ VE AKADEMİK KARİYERİ

1999 Yılında Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Aynı yıl bölgenin ilk ve tek; aynı zamanda Anadolu’nun En Büyük Danışmanlık Şirketi Olan Z Yönetim Danışmanlığı Şirketinde Yönetim Sistemleri Danışmanı olarak işe başladı.

İş Hayatını Sürdürürken Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde “ Toplam Kalite Yönetimi ve Değişim Mühendisliği ” Yüksek Lisansını Tamamlayarak Endüstri Yüksek Mühendisi Ünvanını Aldı.

İşletme Fakültesinde Stratejik Yönetim alanında İşletme Yüksek Lisansını Tamamlayarak (MBA) Stratejist Ünvanını aldı. Stratejik yönetimde özellikle Kalkınma Stratejileri ve Rekabet Stratejileri Alanında Uzmanlaştı.

Toplam Kalite Yönetimi, Yeniden Yapılanma, Kurumsallaşma, Stratejik Yönetim, Markalaşma, Pazarlama ve Satış Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Dijital Pazarlama, Değişim Mühendisliği alanlarında Yönetim Danışmanlığı Yapan Sadullah Kısacık’ın Bu konularda Bilimsel Tezi ve Makaleleri Bulunmaktadır.

Profesyonel yönetim danışmanlığı sürecinde bir çok orta ve büyük ölçekli işletmenin başarı hikayesinin oluşumunda önemli bir katkı sağlayan Sadullah Kısacık’ın; birlikte çalışmaya başladığı zamanda orta ölçekli olan birkaç şirket süreç içerisinde Türkiye’nin ilk 500 firması içerinde yerini almıştır.

Çukurova Bölgesinde İlk ve Tek ‘’ İş Akademisini” Kuran; aynı zamanda Yöneticilik, Liderlik, Girişimcilik, Takım Çalışması Ve Motivasyon; Markalaşma; Stratejik Yönetim Konularında Seminerler veren Sadullah Kısacık’ın Eğitim ve Seminerlerine Bugüne Kadar 14000’den Fazla Kişi Katılmıştır.

Yönetim sistemleri uzmanı olarak yönetim danışmanlığı yaptığı kurumlardaki pratik tecrübelerini yöneticiler için derleyen Sadullah Kısacık’ın Profesyonel iş hayatının 10. Yılı olan 2008 yılında “Başarılı Yöneticiliğin Yol Haritası” adlı kitabı yayımlanmıştır.

Adana Genç İşadamları Derneği Üyesi Olan Sadullah Kısacık 3 Dönem Dernek Yönetim Kurulu Üyeliği Ve AGİAD Genel Sekreterliği Görevlerinde Bulunmuştur.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Adana Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyeliği Yapan Sadullah Kısacık’ın girişimciliğin geliştirilmesi ve yatırımların kazandırılması konusunda birçok projesi hayata geçmiştir. Sadullah Kısacık Kentsel Rekabet Gücü ve Girişimciliğin geliştirilmesi konusunda sivil toplum kuruluşlarına eğitim ve seminerler vermektedir.

7 Haziran 2015 Seçimlerinde AK Parti Adana Milletvekili Olarak Seçilen Sadullah Kısacık, TBMM 25. Dönem Milletvekilliği Görevinde Bulunmuştur.

 

DANIŞMANLIK VE EĞİTİM UZMANLIKLARI

 

Sadullah Kısacık tarafından aşağıda belirtilen konularda 408 firmaya danışmanlık hizmeti verilmiştir. Genel katılıma açık eğitim, seminer ve konferanslarıma yaklaşık 14000 kişi katılmıştır.

 

Etkin Yönetim Teknikleri

Toplam Kalite Yönetimi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma

Yeniden Yapılanma (Reengineering)

Başarılı Yöneticiliğin Yol Haritası

Markalaşma ve Marka Yönetimi

İkna Etmek

Stratejik Pazarlama Yönetimi

Etkin Satış Teknikleri Yönetimi

Etkin İletişim Teknikleri

Stratejik Yönetim

Takım Çalışması ve Motivasyon

Değişim Mühendisliği / Değişim Yönetimi

SADULLAH KISACIK’IN ESERLERİ

1)Başarılı Yöneticiliğin Yol Haritası (Kitap/Cinius yayınları)

2)Kentsel Kalkınma Stratejileri ve Adana ( AGİAD Yayın)

3)Teşkilat Yöneticiliğinin Temelleri ( Eğitim Kitapçığı)

4)Toplam Kalite Yönetimi Ve Değişim Mühendisliği (Master Tezi)

5)Stratejik Yönetim ve Rekabet stratejileri (Master Tezi)

6)Dijital Dünya’da Girişimcilik Tabanlı Ekonomik Kalkınma (Yazım Aşamasında)